79290_source.jpg

Vajon mikor jönnek rá a gyalogosok arra, hogy a piros nekik is tilosat jelent? Miért van az, hogy azt hiszik, körültekintés nélkül átmehetnek a zebrán akkor is, ha piros a lámpa?! Minap a Margit-hídról jöttem lefelé Budán, majd mentem volna fel a hegyre, erre a kereszteződésben simán elindult a gyalogos, át a zebrán a piros jelzés ellenére. Szerencsére felkapta a fejét, és visszaszaladt a járdára, mert nem biztos, hogy meg tudtam volna állni előtte. Keletinél, a főbejáratnál csináltak egy lámpát az aluljáró helyett. Itt is összevissza szaladgálnak át az emberek, ahelyett, hogy kivárnák a lámpaváltást. Egyszer megnéztem, 30 másodpercenként ad zöldet. Nehéz ennyit kivárni?

A másik jó dolog, hogy nem képesek egyenesen közlekedni. Szintén a Keletinél tapasztalom, hogy beállnak az átkelőn az egyik oldalra, majd átlósan át akarnak vágni a tömeg. Kérdem én, miért nem akkor már arra az oldalra áll, amerre menni akar?

Ami még tetszik, hogy hiába keskeny a járda, a szembe jövők akkor is egymás mellett, kéz a kézben akarnak menni, ha nem férnek el tőlük a szembejövők. Miért van az, hogy ilyenkor nem állnak be egymás mögé, hanem elvárnák hogy a másik húzodjon le, és kikérik maguknak, ha nekimegyek, mert ugye nem férük el. Én meg biztos nem fogok mindig félre állni, mert sosem érem el az uticélom.

About Author

Leave a Reply